Genel

Hakkımda – İlkay Günel

Merhabalar.

Ben İlkay Günel. Haziran 2016’da İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Temmuz 2016 itibari ile Saha Bilgi Teknolojileri şirketinde Test Otomasyon Mühendisi pozisyonunda çalışmaya başladım.

Bir karadeniz uşağuyum. 🙂 Samsun,Bafra’lıyım. 1993 yılında doğdum (doğmuşum).

Java teknolojileri üzerine kendini geliştirmeye çalışan ve Java üzerine kariyer hedefi olan birisiyim. Java’yı çok sevmeme rağmen kahve ile hiç arası olmayan, Karadeniz’li olmama rağmen çayı nadiren canı çeken bir insanım. kod5.net ve ilkgunel.github.io adresleri altında da kendimi geliştirme amaçlı veya genel kültür amaçlı öğrendiğim şeyleri  sizlerle elimden geldiğince paylaşmaya çalışıyorum. Burası hem benim unuttuğum şeyleri kolayca hatırlamada hem de sizlerin yeni şeyler öğrenmenizde harika bir nokta. Şimdiye kadar öğrendiğim ve öğrenmeye çalıştığım teknolojiler şunlardır:

Benimle İletişime Geçin

Eğer bana ulaşmak, yazdığım bir takım projelerin kodlarına bakmak isterseniz aşağıdaki adreslerden bana ulaşabilirsiniz.

Bana ait özgeçmiş de Linkedin profilimde yer almaktadır.

Ayrıca bazı okuduğum ve size de okumanızı tavsiye edeceğim kitapların listesini de aşağıda bulabilirsiniz, eğer bana herhangi bir konuda kitap hediye etmek isteyen olursa yukarıdaki adreslerden birinden benimle iletişime geçebilir 🙂 , :

 • 1984 : George Orwell tarafından kaleme alınmış olan, ülkemizde Can Yayınları tarafından çevirisi yapılıp dağıtılan bu kitapta vatandaşın her türlü hareketinden hatta düşüncelerinden dahi haberdar olan ve onu sürekli izleyen bir partinin Winston Smith’in gözünden anlatımı yer alıyor.
  Kitap hakkındaki daha geniş yazım için : Bir Karşı Ütopya 1984
  https://canyayinlari.com/George-Orwell/1984/9789750718533
 • Hayvan Çiftliği : George Orwell’ın yazdığı bu kitapta yazıldığı dönemin konjonktürel özellikleri barınmakta ve o dönemin diktatörya devleti olan SSCB’ye karşı ağır bir taşlama yer almaktadır.
  Kitap hakkındaki daha geniş yazım için : http://ilkgunel.github.io/hayvan-ciftligi/
  https://canyayinlari.com/George-Orwell/Hayvan-Çiftliği/9789750719387
 • Steve Jobs Gibi Düşünmek: Daniel Smith tarafından yazılmış NTV yayınlarından çıkan bu kitapta Steve Jobs’ın hayatından kesitlerle Apple’ın gelişimi ve Jobs’ın düşünceleri ile hem kendi hem etrafındakilerin hayatının şekillenmesi anlatılıyor.
  http://www.ntvyayinlari.com/tanim.asp?sid=V8RKE26R1J0JJECKJMQO
 • AŞK: Elif Şafak tarafından yazılmış olan ve Doğan Kitap’tan çıkan bu çeviri kitapta Ella Rubinstein adlı orta yaşlı bir bayanın kendisine rapor yazılması için verilen Aşk Şeriatı isimli kitabı okudukça hayatının, görüşlerinin, düşüncelerinin değişimini, Şems-i Tebrizi’nin Rumi olan ilişkisini anlatıyor.
  Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır hasretinde.
  http://www.dogankitap.com.tr/kitap/Aşk-1177
 • Fareler ve İnsanlar: John Steinbeck tarafından yazılmış olan bu kitapta iki çiftlik işçisi olan George Milton ve Lennie Small’ın çalışmak için geldikleri Kaliforniya’daki Soledad yakınlarındaki Salinas Vadisi’nde çiftlikte başından geçenler anlatılıyor.
  http://www.dr.com.tr/Kitap/Fareler-ve-Insanlar/John-Steinbeck/Edebiyat/Roman/Dunya-Klasik/urunno=0000000411500
 • Dönüş Yolu: Salih Dördüncü tarafından kaleme alınmış ve Sütun Yayınlarından çıkmış olan bu kitapta hayattan kısa ve okuyucuyu sıkmayan olaylarla her olayın sonunda öğüt çıkarılabilecek mesajlar verilmektedir.
  http://www.dr.com.tr/Kitap/Donus-Yolu/Salih-Dorduncu/Edebiyat/Turk-Oyku/urunno=0000000626980
 • YAVUZ: Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınmış bu kitapta büyük bir devletin büyük bir hükümdarı olmasına rağmen mütevazılığı hayrete düşüren, 2.375.000 kilometrekare olarak devraldığı devleti 6.557.000 kilometrekareye genişleten, İslam dünyasında birliği tahsis eden büyük komutan Yavuz Sultan Selim’in çocukluğu, tahta çıkışı, Safevi ve Memlük Devletleri ile olan savaşı ve ölümü anlatılıyor.
  http://www.kitapyurdu.com/kitap/yavuz/139914.html
 • Kürk Mantolu Madonna: Sabahattin Ali’nin kaleminden çıkan ve ilk kez 1943’de yayınlanan kitapta ana karakterimiz olan Raif Bey’in Sabahattin Ali’nin tesadüf ettiği siyah defterinde onun Maria Puder ile arasında geçenler anlatılmaktadır.
  http://www.kitapyurdu.com/kitap/kurk-mantolu-madonna/12064.html
 • Kuyucaklı Yusuf: Sabahattin Ali’nin kaleminden çıkan, ilk kez 1937’de kitap olarak basılan ve bir ölümle başlayıp bir ölümle biten, okurken bazen sevindiğiniz bazen üzüldüğünüz bazen de çok sinirlendiğiniz bir kitap. Kaymakam Selahattin Bey, onun evlat edindiği Kuyucaklı Yusuf, kaymakam’ın karısı, Muazzez ve bir takım yan karakterler ile Kuyucaklı Yusuf’un başından geçenlerin anlatıldığı bu kitap gerçekten bir edebiyat ustasının kaleminden çıktığını her sayfasını okurken size hissettiriyor.
  http://alisveris.yapikredi.com.tr/tanim.asp?sid=TAUH2URM5Y8Y30G4ZSLB

3 Yorum

Yorum Yap