Hakkımızda

KOD5 ağırlıklı olarak teknoloji alanında çalışan kişiler tarafından kurulmuş olan, ticari amaç gütmeksizin bilgi paylaşımı yapmayı, üniversiteli öğrenciler ile sektördeki profesyonelleri bir araya getirmeyi, yazılım, proje yönetimi gibi alanlarda en alt seviyeden en üst seviyeye kadar eğitimler organize etmeyi, sektör buluşmaları düzenlemeyi, çeşitli kurumlara saha ziyaretleri yapmayı amaç edinmiş bir bilgi paylaşım platformudur. Ekibimiz hiçbir tüzel kişilik ile bağı bulunmaksızın kurulmuş ve  bağımsız olarak faaliyet göstermektedir.

Ekip olarak gelişmeyi, geliştirmeyi, paylaşmayı kısacası topluma ve insanlığa faydalı olmayı amaç edinmiş durumdayız. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarda bulunmak isteyen herkese kapımız açıktır.

Misyonumuz

Etik prensiplere bağlı olarak, kişisel gelişimi ve paylaşımı ön planı çıkararak bireylere ve ülkemize karşı sorumluluk sahibi bir bilgi paylaşım platformu olmak.

Vizyonumuz

Çağımızın ihtiyaçlarına uygun olarak problemlere en doğru çözümleri sunacak bilgi ve beceri artırıcı içerik, eğitim ve faaliyetleri sunma, bilgi ve tecrübe ışığında Türkiyede ilk üç, dünyada ilk beş bilgi paylaşım platformu arasında yer almaktır.