WHM

WHM – Server Configuration (Sunucu Yapılandırması)

Evet arkadaşlar. Adım adım WHM’yi detaylı bir şekilde nasıl yöneteceğimizi öğreneceğimiz yazılarımı yazmaya başladım. Bir önceki yazımda Web Host Manager (WHM) nedir? ve Web Host Manager’a (WHM) nasıl girilir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu ve neleri anlatacağımı belirtmiştim. İnceleyebilirsiniz.

Anlatacağım şeyler birçok sürümde aynıdır. Lakin bazı sürümlerde küçük farklılıklar ile karşılaşabilirsiniz. Örnek olarak kullanacağımız İşletim Sistemi ve WHM özellikleri aşağıdaki gibidir.

Server Configuration (Sunucu Yapılandırması)

Bu ekranda yönetebileceğiniz alt ekranlar aşağıdaki gibidir.

Server Configuration - Alt Ekranlar

 

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu olan Fatih Çal şuanda Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip olan Fatih Çal, başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmış, şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev almaktadır.