Etkinlikler

Günümüz Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik

Bilişim teknolojileri her geçen gün daha hızlı gelişiyor. 10 yıl önce yalnızca hayallerde olabilecek teknolojiler bugün hayatımızın vazgeçilmezi olmuş durumdalar. Sürücüsüz araçlar yollarda, uçabilen arabalar ise pek yakında hayatımızda olacaklar. Şimdiden kargolarımız insansız hava araçları ile taşınmaya başladı bile. Fakat bilişim teknolojileri geliştikçe kötü niyetli insanlar da yeni yeni alanlar keşfediyorlar. Örneğin akıllı evlerde sıkça kullanılmaya başlanan akıllı lamba, kapı kilidi, termostat vb. internet nesnelerini (IoT) kendi amaçları doğrultusunda kullanabiliyorlar.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi,yeni teknolojilere ve bu teknolojileri kullanırken göz önünde bulundurmamız gereken siber güvenlik konusuna dikkat çekmek için düzenlediğimiz “Günümüz Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik” başlıklı etkinlik tüm katılımcılara açıktır. Alanında uzman kişilerin konuşmalar gerçekleştireceği ve sektörün önde gelen bilişim firmalarının da olacağı etkinlik, bilişim teknolojilerini ve bunların güvenliğinin nasıl sağlanacağını daha iyi anlamak açısından büyük fayda sağlayacak.

28-29 Nisan 2017‘de gerçekleşecek olan etkinliğe aşağıdaki linkten başvurabilirsiniz.

Detay ve Başvuru İçin Tıklayınız

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği mezunu olan Fatih Çal, bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahiptir. Başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmıştır. Şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı, Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Sistem Yönetimi ve Yazılım Koordinatörü olarak görev almaktadır.