.NET ASP.NET

ASP.NET ve ASP.NET MVC ile twitter mesajı atmak – 2

Arkadaşlar merhaba, bu serinin bir önceki yazısında (önceki yazıya gitmek için tıklayınız) twitter hesabı aracılığı ile uygulama oluşturma, izinleri ayarlama ve bağlantı için token alma işlemlerini yapmıştık. Bu yazımızda ise, almış olduğumuz token’lar ile .net ile twitter mesajı nasıl gönderilir onu anlatmaya çalışacağım.

Visual studio ile açacağımız herhangi bir proje (ben bunu asp.net –asp.net mvc ile yapacağım) içerisine, gerekli işlemleri yapabilmemiz için tweet sharp kütüphanesi indirilip kurulmalıdır. Aşağıdaki görselde hangi api’nin indirileceği belirtilmiştir. Ben Visual Studio 2015 kullandığımdan, ekran görüntüleri bu durum dikkate alınarak incelenmelidir. Siz d ekendi versiyonunuzda benzer yollardan kütüphaneye erişim yapabilirsiniz.

4_tweet-sharp_2016-12-24

5_tweet-sharp-2_2016-12-24

Yükleme işlemini yaptıktan sonra sıra geldi kod yazmaya.

 

Yukarıda twitter’ a mesaj atmak işlemi btnTwitter_Click() antında gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucunda tanımlı hesabımda çıkan tweet görüntüsü aşağıdaki gibidir;

_tweet-_2016-12-24

 

Bu kadar 🙂
Bir sonraki yazımda facebook hesabımıza ve facebook hayran sayfamıza mesaj/post atma işlemlerini yapmayı anlatmaya çalışacağım.

Takipte kalınız efendim
Selamet ile.

 

Rize/Ardeşen doğumlu.
Karadeniz Teknik Üniversitesi, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri mezunu.

.NET teknolojileri alanında ihtisas yapma amacında.
İstatistik ve nevi ilimleri sevmekte, fırsat bulduğunda üzerine çalışmayı amaçlamakta.

Özel bir şirkette web ve yazılım geliştirici olarak çalışmaktadır.