.NET ASP.NET

.NET ile twitter mesajı atmak – 2

Arkadaşlar merhaba, bu serinin bir önceki yazısında (önceki yazıya gitmek için tıklayınız) twitter hesabı aracılığı ile uygulama oluşturma, izinleri ayarlama ve bağlantı için token alma işlemlerini yapmıştık. Bu yazımızda ise, almış olduğumuz token’lar ile .net ile twitter mesajı nasıl gönderilir onu anlatmaya çalışacağım.

Visual studio ile açacağımız herhangi bir proje (ben bunu asp.net –asp.net mvc ile yapacağım) içerisine, gerekli işlemleri yapabilmemiz için tweet sharp kütüphanesi indirilip kurulmalıdır. Aşağıdaki görselde hangi api’nin indirileceği belirtilmiştir. Ben Visual Studio 2015 kullandığımdan, ekran görüntüleri bu durum dikkate alınarak incelenmelidir. Siz d ekendi versiyonunuzda benzer yollardan kütüphaneye erişim yapabilirsiniz.

4_tweet-sharp_2016-12-24

5_tweet-sharp-2_2016-12-24

Yükleme işlemini yaptıktan sonra sıra geldi kod yazmaya.

 

Yukarıda twitter’ a mesaj atmak işlemi btnTwitter_Click() antında gerçekleştirilmiştir. Bu işlem sonucunda tanımlı hesabımda çıkan tweet görüntüsü aşağıdaki gibidir;

_tweet-_2016-12-24

 

Bu kadar 🙂
Bir sonraki yazımda facebook hesabımıza ve facebook hayran sayfamıza mesaj/post atma işlemlerini yapmayı anlatmaya çalışacağım.

Takipte kalınız efendim
Selamet ile.

 


.NET ile Facebook-Twitter Kullanımına Dair Tüm Yazılar
  1. Twitter uygulaması oluşturma, izin ve uygulama kodları alma (twitter tokenları almak)
  2. ASP.NET ve ASP.NET MVC üzerinden twitter’a mesaj göndermek (twitter api ile tweet atmak)
  3. Facebook uygulaması oluşturma, izin ve uygulama kodları alma (facebook tokenı almak)
  4. ASP.NET ve ASP.NET MVC üzerinden facebook duvarına ve sayfasına paylaşım yapmak (facebook api ile post atmak)

1 Yorum

  • merhaba, makaleniz için çok teşekkürler. Sorunum şu; link tanımlıyken hiçbir paylaşım yapılmıyor, linki SendTwitter metodundan ve diğer tanımlı yerlerden kaldırınca paylaşım yaptı. Çözüm ne olabilir?

Yorum Yap