Etkinlikler

Kamu Açık Kaynak Konferansı KAK’17

TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansının üçüncüsü düzenleniyor.
Konferansta bu yıl Pardus Projesi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konular, seminerler ve çalıştaylar eşliğinde ele alınacak.

Konferans ve Kurs kayıtları başladı

Pardus ve GNU/LINUX Sistem Yönetimi” ve “Pardus ve LibreOffice” kursları için, 2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında Eylem Planı’nın 4.5 eylem maddesi gereğince kamu personeli tarafından alınması gereken eğitimler için geçerli sertifika verilecektir.

Konferans Kayıt Formu

Kurs Programı

Pardus ve LibreOffice Şenol ALDIBAŞ 23-24 Ekim
Pardus ve GNU/LINUX Sistem Yönetimi Murathan BOSTANCI 23-24 Ekim
Python Ali Orhun AKKİRMAN 23-24 Ekim
GNU/LINUX ile ileri Ağ Atölyesi Engür PİŞİRİCİ 23-26 Ekim (3,5 gün)
Docker – Openstack Göktay Kaygusuz – Halid Altuner 23-24 Ekim

 

Konferans Programı

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu olan Fatih Çal şuanda Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip olan Fatih Çal, başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmış, şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev almaktadır.