Etkinlikler

Boğaziçi Üniversitesi’nden Halka Açık ‘Yapay Zeka’ Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi’nden Halka ‘Açık Dersler’

Açık Ders 2016 Bahar döneminde, Prof. Dr. Cem Say’ın “İnsan ve Makine Beyinlerinin Sınırları” başlıklı semineri ile 19 Nisan tarihinde başlayacak. Say, seminerinde bilgisayar biliminin kurucusuolarak kabul edilen, ünlü matematikçi Alan Turing’in temelini attığı Hesaplama Kuramı’nın bilim ve yapay zekaya dair sorularına verdiği yanıtları tartışmaya açacak.

Prof. Dr. Cem Say 

Doktorasını 1992 yılında Bilgisayar Mühendisliği dalında Boğaziçi Üniversitesi’nde alan Cem Say’ın uzmanlık alanları kuramsal bilgisayar bilimi ve yapay zekadır. Kendisi halen Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde profesör doktor olarak görev yapmaktadır.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi ve diğer dersler için http://haberler.boun.edu.tr/tr/haber/bogazici-universitesinden-acik-dersler-19-nisanda-basliyor

570247d1ee3673

Fotoğraf Kaynağı : http://www.techinsider.io/mysterious-artificial-intelligence-company-elon-musk-investment-2015-10
Metin USLU, 1988 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya geldim. Liseyi Kadırga Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde tamamladım. Ardından İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünde önlisans, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans derecelerini aldım. İş hayatına 2015 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankasında Yönetim Bilişim Sistemleri (10.2015 – 12.2016) departmanında başladım. Ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) Big Data Analyst (01.2017 – Devam) olarak iş hayatıma devam etmekteyim. Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneğinde görev almakta ve kişisel ağ günlüğüm veribilimci.org adresinde paylaşımlarda bulunmaktayım.

Paylaşımın gücü adına 🙂