WHM

WHM – Server Time (Sunucu Saati)

servertime
Bu ekranda 2 işlem vardır.

  • Change TimeZone: Bu işlem sunucunun yerel saat dilimini değiştirmeye yaservertimelocaltimerıyor. Configure Timezone alanında bulunduğunuz bölgenin yerel saat dilimini seçerek Change TimeZone butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
  • Sync Time with Time Server : Yerel saat dilimini seçtikten sonra sunucu saati otomatik olarak ayarlanmış oluyor. Ama bu işlemi gerçekleştirdikten sonra hala sunucu saatiniz yerel saatiniz ile aynı değilse o zaman Sync Time with Time Server butonuna basarak cpanel.net üzerinde bulunan yerel saat ayarlı sizin sunucuz ile senkronize oluyor ve sunucu saatiniz ile yerel saatiniz aynı oluyor.

[alert style=”yellow”]Web Host Manager (WHM) nedir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu detaylı olarak anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.[/alert]

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu olan Fatih Çal şuanda Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip olan Fatih Çal, başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmış, şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev almaktadır.