WHM

WHM – Change Site’s IP Address (Sitenin IP Adres Değişimi)

Bu ekranda sunucunuzda bulunan bir sitenin ip adresini değiştirebilirsiniz. Lakin bu özelliği kullanabilmeniz için sunucunuza birden fazla ip adresi tanımlanmış olması gerekir. Eğer tek ip adresiniz varsa sunucu sağlayıcınızla irtibata geçerek belirli ücret karşılığında belirli sayıda ip adresi kiralayabilirsiniz.

Bir sitenin ip adresini değiştirmek için aşağıda bulunan ekranda ip adresini değiştirmek istediğiniz siteyi seçerek Change butonuna basmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan alt ekranda bulunan New Address alanından sunucunuzda bulunan ip adreslerinden birini seçerek Change butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

hostipadresidegistirme

ipadresidegistirme

 

[alert style=”yellow”]Web Host Manager (WHM) nedir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu detaylı olarak anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.[/alert]

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu olan Fatih Çal şuanda Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip olan Fatih Çal, başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmış, şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev almaktadır.