WHM

WHM – Force Password Change (Şifre Değiştirmeye Zorla)

Bu ekranda bir host kullanıcına cPanel/FTP şifresini değiştirmesi için zorlayabilirsiniz.

Bunun için ekranda bulunan ve şifresini değiştirilmesini istediğiniz sitenin yanında bulunan Forced? alanındaki kutucuğu işaretleyerek en altta bulunan Submit butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

sifredegistirmeyezorla

Bu işlemden sonra kullanıcınız cPanel’e ilk giriş yaptığında aşağıdaki fotoğrafta bulunan ekran kullanıcınızın karşısına çıkacak ve bu ekranda eski ve yeni şifresini girerek cPanel şifresi değiştirilmiş olacaktır.

Ekran Resmi 2014-06-16 12.35.00 2

[alert style=”green”]Belirli zamanlarda (3 ayda bir , 6 ayda bir) tüm kullanıcılarınızın şifrelerini değiştirmesini sağlayarak kullanıcılarınızın host güvenliğine katkıda bulunabilirsiniz.[/alert]

[alert style=”yellow”]Web Host Manager (WHM) nedir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu detaylı olarak anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.[/alert]

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği mezunu olan Fatih Çal, bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahiptir. Başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmıştır. Şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı, Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Sistem Yönetimi ve Yazılım Koordinatörü olarak görev almaktadır.