IOS Uygulama İnceleme

Duvarsız Labirent

Kendinizi satranç tahtası üzerindeki bir labirente koyun, fakat bu labirentin duvarları olmasın…

Temelde bir çeşit labirent oyunu olan “Lith” bağımsız bir yapımcı tarafından geliştirilen uzun soluklu ve keyifli bir oyun.

Oyunda amaç seçtiğiniz çocuk karakterlerden biri ile, her seviyede farklı farklı olan alanlardan en az hamleyle çıkışa ulaşmak. Fakat bunu attığınız her bir adımın sizi nereye götüreceğini hesaplayarak yapmanız gerekiyor. Zira yatay ya da dikey bir adım attığınızda önünüze bir engel çıkana kadar o yönde gidiyorsunuz. Yani kendinizi bir labirentte gibi düşünerek çıkış yolunu bulmanız gerekiyor. Geçtiğiniz dünyalar değiştikçe bu daha da karmaşık bir hal alıyor ve işin içine yürüyen bantlar, ışınlanma noktaları vb. öğeler eklenerek iş sadece labirent olmaktan uzaklaşıyor. Bu yüzden satranç oynar gibi gideceğiniz istikameti ve gideceğiniz noktadan sonraki hamlelerinizi gözünüzde canlandırarak karakterinize yön vermeniz gerekiyor. Tabii rastgele deneyerek de çıkışa ulaşabilirsiniz fakat bunun için çok fazla hamle yapmanız gerekecektir. Size verilen minimum hamle hakkını kullanırsanız üç yıldız kazanıyorsunuz ve kazandığınız yıldız puanları ile birbirinden farklı “Kid”lerden istediğinizi alabiliyor ve oyun içi bir takım özellikleri de açabiliyorsunuz.

Oyunda altı farklı dünya ve 150 seviye bulunuyor. Ayrıca 25’er bölümlük cadılar bayramı ve yılbaşı eklentileri de sonradan oyuna eklendi. Seviye atlayarak ilerlemenin dışında bir de survival oyun modu bulunuyor. Bunda ise karakterinizi hamle kısıtlaması olmaksızın üzerine gelen düşman dalgalarından mümkün olduğunca uzun süre kaçırmanız gerekiyor.

Hoş müzikleriyle de kendi sevimli dünyasına sizi çeken bu bulmaca oyununu iOS cihazlarınız için App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

https://itunes.apple.com/us/app/lith/id897768601?mt=8Lith 00Lith 02Lith 03Lith 04Lith 05Lith 06Lith 07Lith 08Lith 09

Yorum Yap