Android Uygulama İnceleme IOS Uygulama İnceleme

Sakin Taşımacılık

Taşımacılık hiç bu kadar sakin ve eğlenceli olmamıştı! Evet, sakin… Transport oyunlarını oldum olası sevmişimdir. Havaalanında bagaj taşımacılığı olsun sipariş yetiştirme, yük taşıma oyunları… Ancak hemen hepsi bir yerden sonra “daha az zaman, daha fazla yük” derecesine geliyor ve oyun zevk vermekten çok el çabukluğunuzu ölçmeye başlıyor, bu da oyunu bitirmeden tadında bırakmanıza zemin hazırlıyor.

Girişte sakin dememin de sebebi tam olarak bu. RGB Express tamamen zevkinize göre oynayabildiğiniz, sizi hiçbir açıdan zorlamayan ve terletmeyen bir oyun. Bir haritada bulunan yükleri, aynı renkteki kamyonlarla gene aynı renkteki binalara ulaştırmanız gerekiyor. Birden fazla renkte yük ve kamyon olduğunda bir kamyonla geçtiğiniz yoldan diğeriyle geçemiyorsunuz, farklı kamyonlar sadece birbirlerinin yolundan dikey şekilde geçebiliyor. Başka renkte yükü alamıyor ya da farklı renkte bir binanın önünden geçemiyorsunuz. Bunu yapabilen bir tek beyaz kamyon var ki o da belli bazı bölümlerde karşınıza çıkıyor. Artan zorluk seviyelerinde 2’den 3’ten fazla farklı renkte yükler farklı farklı parkurlarda taşınmayı bekliyorlar.

Her bölümün sonunda kazandığınız altınlarla bir sonraki bölümü açabiliyorsunuz ancak “En kısa yoldan götürürsen daha fazla altın alırsın”, “Buradan geçersen elmas kazanırsın” gibi zorlama yan görevleri yok, süre kısıtlaması yok. Yalnızca ilerledikçe karmaşıklaşan şehirler, kavşaklar, köprüler ve artan renkler var. Son derece sade, basit keyifli tasarımlarıyla da uzun süre telefonunuzdan silmeyeceğiniz, sıkıldıkça açıp zaman geçirebileceğiniz eğlenceli bir oyun.

Oyunu iOS cihazlarınız için App Store’dan $2.99, Android cihazlarınız için ise ücretsiz olarak Google Play’den indirebilirsiniz.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/rgb-express-mini-truck-puzzle/id887362336?mt=8

Andorid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.badcrane.rgbexpress

RGB 01 RGB 02 RGB 03 RGB 04 RGB 05 RGB 06 RGB 07

Yorum Yap