Haberler

Codeİstanbul Projesi Başlıyor!

Teknoloji dünyası hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Bugün birkaç yıllık teknoloji şirketleri, ülkemizdeki onlarca yıllık köklü geçmişe sahip dev şirketlerden kat be kat daha fazla değere sahip. Kazançları da aynı oranda oldukça yüksek.

Bu durumun farkında olan İBB Gençlik Meclisi, İstanbul genelinde 07-12 yaş grubu çocuklara yönelik hayata geçirdiği “Codeİstanbul” projesiyle İstanbullu çocuklara kod eğitimi vererek kod yazmayı öğretecek.

İBB Gençlik Meclisi üyesi gönüllü eğitmenler tarafından okullarda ve İBB ’ye ait olan BELNET merkezlerinde ücretsiz olarak verilecek olan eğitimler 35 saat sürecek. Çocuklara Bilişim Sistemleri’ne giriş, temel programlama dilleri gibi konularda eğitimler verilecek. Aynı zamanda eğitim alan çocuklar İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait çeşitli teknoloji merkezlerini gezerek aldıkları eğitimi ilerlettikleri takdirde neler yapılabileceğini uygulamalı olarak görecekler.

“Codeİstanbul” Projesi kapsamında eğitim alan ve kod yazmaya ileri derece ilgi duyan çocuklar ise kampa alınacak ve ileri düzey eğitimler verilerek farklı yetkinlikler kazandırılacak.

Proje kapsamında 10-15 yaş arasındaki otizmli çocuklar ve engelli çocuklar da “Codeİstanbul” Projesi dahilinde eğitim alacak.

Projeye 10-29 Eylül 2015 tarihleri arasında İBB Gençlik Meclisi’nin web sayfası üzerinden başvuru yapılabilir.

Haydi çocuklar, kodlamaya! ibbgenclikmeclisi.com

Yorum Yap