WHM

WHM – Server Information (Sunucu Bilgileri)

Home » Server Status » Server Information

Bu arayüzde işlemci hızı, ram ve harddisk yapılandırması hakkında bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Bu arayüzde 6 bölüm vardır;

Processor Information (İşlemci Bilgisi) : Bu alanda işlemcinin türünü, adını, hızını ve ön bellek bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

processorinformation

Memory Information (Bellek Bilgileri) : Bu alanda sunucunuzun RAM tüketim bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

memoryinformation

System Information (Sistem Bilgileri) : Bu alanda sunucunuzun işletim sistemini, hostadını, üretim tarihini ve yonga seti bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

systeminformation

Physical Disks (Fiziksel Diskler) : Bu alanda sabit diskler ve CD veya DVD-ROM hakkında bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

fizikselbilgi

Current Memory Usage (Bellek Kullanımı) : Bu alanda sunucunun anlık olarak kullandığı RAM miktarını görüntüleyebilirsiniz.

memoryusage

Current Disk Usage (Geçerli Disk Kullanımı) : Bu alanda sunucunun anlık olarak kullandığı sabit disk alanı görüntüleyebilirsiniz.

diskusage

[alert style=”yellow”]Web Host Manager (WHM) nedir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu detaylı olarak anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.[/alert]

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği mezunu olan Fatih Çal, bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahiptir. Başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmıştır. Şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı, Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında Sistem Yönetimi ve Yazılım Koordinatörü olarak görev almaktadır.