İpuçları

5 Adımda Periscope’da Canlı Yayın Yapın!

İnternet üzerinden canlı yayın deyince ilk aklınıza gelen uygulamalardan olan periscope, 7’den 70’e herkesin canlı yayın yapmasına olanak sağlıyor.
Bende 5 adımda periscope‘da canlı yayın yapmanın yollarını göstereceğim.

1.Adım

Uygulamayı indiriyoruz.

Andoid için :  https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.periscope.android

iOS için : https://itunes.apple.com/app/id972909677

periscope-uygulama

2. Adım

İndirdirdikten sonra karşımıza  twitter veya telefon numarası ile giriş yapabilme imakanı tanıyan ekran çıkıyor. Eğer twitter hesabı ile giriş yapacaksanız bazı bilgilere erişim izni isteyecektir. Ben telefon numarası ile giriş yapmayı seçiyorum. Telefon numarasına gelen kodu ekrana giriyoruz.

periscope-canli-yayin

3.Adım

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda canlı yayın yapmaya olanak sağlayan kırmızı düğmeye basmanız yeterli.

periscope--canli-yayin-3

4.Adım

Artık bu adımdan sonra canlı yayın için başlık girmemiz istenecek bu başlığı girdikten sonra yayını başlat tuşuna basarak canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz hassas konum paylaşımını açarak herkesin yaptığınız yayını izlemesini sağlayabilirsiniz.periscope-canli-yayin

5. Adım

Artık yayındasınız yaptığınız yayını istediğiniz zaman durdurabilir, tekrar başlatabilirsiniz. Yaptığınız yayınları yoruma kapalı da yapabilirsiniz. Siz yayın yaparken gelen yorumları okuyabilirsiniz.Yada canlı yayın yapmayıp dünya üzerinde canlı yayın yapan, konumunu açan herkesin canlı yayınını izleyebilirsiniz.

20151117042336
periscope-canli-yayin-4

İnternetin hızına yetişemediğimiz bu dünyada teknolojiyi yakalayabilmeniz dileğimle. 🙂

Yorum Yap