4 Yorum

 • javax.faces.PROJECT_STAGE
  Development

  Faces Servlet
  javax.faces.webapp.FacesServlet
  1

  Faces Servlet
  *.jsf

  30

  index.jsf

  YAPTIĞIM HALDE İNDEX.XHTML OLARAK ÇIKMAAYA DEVAM EDYOR

   • Merhaba hocam,

    Aynı dertten muzdaribim. Aslında projeyi jsf olarak açıyo. web.xml in içini jsf uzantısı için düzenliyo fakat sol taraftaki project kısmında index.html gözüküyor. Gariptir ki projeyi run ettiğimiz vakit index.jsf olarak sayfaya ulaşabilirken index.html olarak ulaşamıyoruz ve proje üzerinde ufak çalışmalar yaparken projeyi run etmek yerine run file yaptığımız taktirde doğal olarak xhtml olarak açmaya çalışıyo ve sonuç alamıyoruz. Son olarak new file den yeni bir jsf sayfası açmaya çalıştığımızda da create file kısmında xhtml olarak oluşturuyor. IDE yi yeniden başlattım ki sunucuda yeniden başlasın diye ama çözülmedi sorun.

    • Merhabalar.
     Bu durum Servlet’in url patterninden geliyor. Siz Faces Servlet’in *.jsf şeklinde çıktı üreteceğini, o url pattern üzerinde çalışacağını söylüyorsunuz. Faces Servlet *.xhtml sayfalarını yorumlayacak şekilde yazılmıştır ve *.xhtml’i sizin istediğiniz bir pattern’e uygular.
     Bu durumda yapılacak en iyi şey mümkün olduğunda uzantılarla oynanamamak ve proje bittiğinde gerekli uzantı ayarını yapmaktır.
     Kolaylıklar dilerim.

Yorum Yap