Haberler

Windows 10 İçin Ücretsiz Yükseltme Teklifi Yayınlandı

Microsoft yeni işletim sistemi için hummalı bir çalışma yürütüyor. Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’yle birlikte geliştirilmeye devam edilen işletim sistemi 29 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülecek.

Yeni Windows geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanılabilecek. Yine birkaç ay önce Microsoft bir güncelleme ile birlikte kullanıcılarına Windows 10 yükleme aracını sunmuştu. Elbette bu araç gizli olarak güncellemeler arasında gelmişti.

Şimdi ise bu aracın aktifleştiğini görüyoruz. Microsoft, Windows 10 için Ücretsiz Rezervasyon yapmaya başladı. Kullanıcıların görev çubuğuna gelen bir Windows logosu ile birlikte rezervasyon penceresine ulaşmak mümkün. (Şahsen hem kendi Windows 8.1 yüklü bilgisayarımda, hem de bir arkadaşımın bilgisayarında rezervasyon yaptık.)

w10-2Eğer bilgisayarınızda Microsoft hesabınızla oturum açtıysanız otomatik olarak tek tıkla rezervasyon yapabilirsiniz. Yerel hesap kullanıyorsanız mail adresinizi yazarak kayıt yapabilirsiniz. Böylece Windows 10 Final Sürümü yayınlandığında ücretsiz olarak indirip kullanmaya başlayabileceksiniz.

SINIRLI bir süre geçerli olan bu teklifi aldıysanız sakın kaçırmayın!

Ayrıntılar için: Windows 10 Yükseltmesi

Not: Windows 10 yüklemesi için 3GB alan gerekiyor.

Yorum Yap