Haberler

E3 Fuarı Açıldı!

Dünyanın en ünlü oyun ve eğlence fuarı olan E3 (Electronic Entertainment Expo), 16 Haziran tarihinde oyun severlere kapılarını açtı.

Los Angeles’da gerçekleştirilen ve 18 Haziran’a kadar sürecek olan fuar her sene olduğu gibi bu sene de meraklılarını oldukça heyecanlandıracak içerikleri barındırıyor. Fuarın ilk gününde sahne alan Bethesda, ilk olarak müthiş bir sunumla tanıttığı Fallout 4 oyunu ile oldukça büyük bir beğeni topladı. Ardından Doom ve Dishonored 2 ile de beklentileri boşa çıkarmayarak önümüzdeki dönemde son derece sağlam projeler ile karşımıza çıkacağını kanıtladı.

Bunun ardından sırayla kozlarını paylaşan Ubisoft, Electronic Arts, Square Enix, Microsoft gibi firmalar da merakla beklenen oyunlarını ve bazı duyurmadıkları sürpriz oyunları da duyurdular. Bunlardan bazıları; Assassin’s Creed Syndicate, The Division, The Crew Wildrun, Tomb Raider: Rise of the Tomb Raider, Uncharted 4 The Thief’s End, Rainbow Six Siege, Halo 5, Dark Souls III ve daha birçok yapım karşımıza çıktı.

Bana göre ise fuarın şu ana kadar ki en dikkat çeken oyunları Electronic Arts’ın geliştirdiği Star Wars the Battlefront ve bağımsız yapımcı Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky. Bakalım sunumlarıyla oluşturdukları beklentileri oyunlar çıktıktan sonra karşılayabilecekler mi. Ayrıca daha onlarca seri oyunları ya da daha önce adını duymadığımız yeni çıkacak oyunlar da önümüzdeki iki gün boyunca gösterime sunulacak. Fuarda tanıtılan oyunlardan ve gelişmelerden haberdar olmak için aşağıdaki linklerden gerekli sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/OpticGamigChannel/featured

https://twitter.com/E3

Yorum Yap