WHM

WHM – Backup Restoration (Yedekleme Restorasyonu)

Home » Backup » Backup Restoration

Bu ekranda, sunucunuzda belirli zamanlarda alınan otomatik yedekleri kullanarak mevcut hesapları eski haline döndürebilirsiniz.

whm-backup-restoration

 1. İlk önce geri yüklemek istediğiniz hesabın kullanıcı adını seçin.
 2. Daha sonra tarih alanından yedeğin geri yükleneceği tarihi seçin.
 3. Additional Options alanından istenilen ek seçenekleri seçin.
  • Restore Subdomains -Altdomain Restore- Hesabın yedekleme arşivinde görünür herhangi bir alt etki alanlarını geri yükler.
  • Restore Mail Configuration -Posta Yapılandırma Restoresi- Hesabın e-posta ayarlarını geri yükler.
  • Restore MySQL-MySQL Restore- Hesabın MySQL veritabanlarının geri yükler.
  • Give Dedicated IP Address -Atanmış IP Adresi-  Hesaba özel bir IP adresi geri yükleme işlemi sırasında atar.
 4. Hesabı ve tarihi seçtikten sonra Add Account to Queue tıkladıktan sonra hesap aşağıdaki restorasyon kuyruk tabloda bekleme durumu ile görünecektir.
 5. Eğer birden fazla hesabı geriye alacaksanız. 1 ile 4 numaralı adımı tekrarlayarak geri yüklenecek hesapları kuyruğa ekleyiniz.
 6. Kuyruktaki işlemlerin başlaması için Restore butonuna tıklayarak Status alanından yedeğin yüklenme durumunu kontrol edebilirsiniz.

[alert style=”yellow”]Web Host Manager (WHM) nedir? adlı yazımda WHM’nin ne olduğunu detaylı olarak anlatmıştım. İnceleyebilirsiniz.[/alert]

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden Bilgisayar Öğretmenliği Lisans ve Ahmet Yesevi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans mezunu olan Fatih Çal şuanda Düzce Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaya devam etmektedir. Bilişim sektöründe 10 seneyi aşkın tecrübeye sahip olan Fatih Çal, başta web projeleri olmak üzere çeşitli projelerde ve kurumlarda çalışmış, şuan Uluslararası Genç Derneği’nde Başkan Yardımcısı ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda Şube Müdürü olarak görev almaktadır.