Veri Madenciliği

R Projecte Giriş-2 | Vektörler

Merhabalar, bu gün sizlere yeni başlayanlar için “R Project’e Giriş” başlığı altında Vektör Oluşturma konusundan bahsedeceğim.

Vektörler

Vektör & Matris: Bir ya da birden fazla değerlere sahip tek boyutlu yapıya vektör, birden fazla boyuta matrisolarak belirtebiliriz. R’ da vektör oluşturma işlemi;

[1] my_vector <- c(1:8)  ve

[2] my_vector <- vector(1:8) olarak 2 farklı şekilde tanımlama yapılabilir.

Vektör Oluşturma (Create a vector)

names() Kullanımı

names() # Vektöre ait kolonları isimlendirmek için kullanılır.

Total Skorlar

Vektör Seçimi

Vektörlere Ait Bazı Bilgiler

 

Görüş, öneri ve katkıda bulunmak isterseniz [email protected] ‘dan bana ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazıda yeniden görüşmek üzere, selamlar ?

Metin USLU, 1988 yılının Ekim ayında İstanbul’da dünyaya geldim. Liseyi Kadırga Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünde tamamladım. Ardından İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünde önlisans, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans derecelerini aldım. İş hayatına 2015 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankasında Yönetim Bilişim Sistemleri (10.2015 – 12.2016) departmanında başladım. Ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) Big Data Analyst (01.2017 – Devam) olarak iş hayatıma devam etmekteyim. Uluslararası Bilişim Teknolojileri Derneğinde görev almakta ve kişisel ağ günlüğüm veribilimci.org adresinde paylaşımlarda bulunmaktayım.

Paylaşımın gücü adına 🙂