Mobil Uygulama İnceleme

Hala Çok Sinirliler!

Artık anladık ki bu kuşlara huzur yok! Akıllı telefonlar ve tabletlerle birlikte hayatımıza giren sinirli kuşların domuzlarla olan macerası, yıllardır çıkarılan yeni versiyonlarla devam ediyordu. Açıkçası artık unutulmaya yüz tutmuştu ve pek fazla oynanmıyordu hatta ilk akıllı telefonlarla birlikte tarihin derinliklerine gömülmek üzereydi. Tropik bölgelerden uzaya kadar birçok farklı bölgede geçen toplam 14 oyuna geçtiğimiz günlerde Rovio firması bu sefer “Angry Birds 2” adlı oyunu ani bir şekilde ekleyerek adeta seriyi yeniden hayata döndürdü. Büyük değişimler geçirmiş olan serinin ‘ikinci’ oyunu oldukça büyük bir beğeni toplamayı da başardı.

Karşımıza ilk çıkan değişim elbette ki oyunun günümüzdeki çoğu mobil oyun gibi bir harita üzerine yerleştirilen bölümlerden oluşuyor olması. Gene diğer oyunlarda olduğu gibi bir de can sistemi getirilmiş, geçemediğiniz bölümlerde bu canlarınız gidiyor ve sıfırlandığı zaman belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Bunlar gibi bir takım başka ufak eklentiler de mevcut. Ancak asıl değişim oynanış sisteminde ve görsellerde yapılmış ki bana kalırsa çok da güzel olmuş. Sapanla kuşu fırlatma kısmı tabiiki hala duruyor, klasik kuşlarımız da bu oyunda gene bizimle birlikteler.

Bir bölüme girdiğinizde size verilen kuşları kullanarak aldığınız puanlar doğrultusunda “imhametre” adı verilen barı doldurursanız o bölüm için size ekstra bir kart veriyor. Bu kartta herhangi bir kuş ya da bir büyü çıkabiliyor. Evet büyü! Getirilen büyük yeniliklerden biri de büyü özelliği. Dondurma, şişirme, patlatma gibi farklı özelliklerde toplam beş adet büyü mevcut. Bu büyüleri kritik noktalarda kullanarak kolaylıkla ilerleyebiliyorsunuz. Ayrıca bölümlerin kendi içinde kısımlar bulunuyor. Bir bölüm iki kısımdan üç kısımdan ya da daha fazla kısımlardan oluşabiliyor. Ve işin güzel tarafı da bu kısımlar o bölümü bitiremeyip tekrar oynadığınızda değişik biçimde karşınıza çıkıyor. Böylelikle aynı bölümde defalarca aynı şeyi yapmaya çalışmıyorsunuz. Tabii bir de yeni kuşlar var ancak onları, oynayanların kendileri keşfetmesi için bahsetmiyorum. Görsellerdeki değişim de oldukça tatmin edici ve eğlenceli olmuş. Şahsen en çok hoşuma giden kısmı kulelerde patlayan nesnelerin veya domuzların uçarak ekrana doğru gelmeleri oldu, küçük ve hoş bir detay. Sesler ve müzikler de yeterince iyi olduğuna göre, zaman kaybetmeden bir göz atmakta fayda var!

AB2 02 AB2 03 AB2 04 AB2 05 AB2 06 AB2 07

Yorum Yap